http://oksana107.livejournal.com/ (
oksana107.livejournal.com) wrote in
urb_a2013-04-15 10:43 pm
![[identity profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/openid.png)
![[community profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/community.png)
Entry tags:
Украинец Емельян Пугачев

тут слил, надо сказать, некрасиво...
И вы после всего єтого будете отрицать украинство Пугачева?
Остается добавить, что ранее, примерно в 1630 г. в станице Зимовейская родился и украинец Степан Разин. Таким образом у русских даже своих бунтовщиков нет...
А так любимое россиянами Донское Казачество является филиалом Запорожской Сечи.




no subject
... У 1588-1589 роках загони отаманів Мишака і Семена Колпакова "ходять по Донцю та Осколу, і по Дону і громлять государевих людей". Тоді ж по Дону і Волзі ганяли і своїх, і чужих об'єднаний загін українських і донських козаків отамана Бориса Татарина. Такий же загін Дениса Солепського такий же загін разом з ногайськими татарами спустошив Брянський повіт.
... У 1589 році козацький загін безуспішно намагався штурмувати Рильськ і Оскол. У 1590 козаки захопили Вороніж, тільки у 1586 поставлений московітами. Серед ватажків були Денис Солепський, Баран, Гуска. Хтось придумав хитромудрий план: спочатку гінці повідомили про намір загону найнятися до воєводи Долгорукого-Шабанського на службу, а коли їх впустили, в ту ж ніч козаки перебили місцеву залогу, пограбували і підпалили місто. Загальна сума збитків для Московщини склала 40 тисяч (!!!) рублів.
... Наприкінці 1580-х років виник "рекетирський" варіант спільних козацьких дій. Коли один козацький загін тероризував населення певного регіону, негайно з'являвся інший, щоб запропонувати "захист" від цього за гроші. Такий собі Матвій Федоров у 1589 році писав царю, що вони прийшли для того, щоб "над тими злодіями ... які ходять по Дінцю, і по Осколу, і по Дону і громлять государевих людей ... над ними промишляти й побивати, і до государя, переловивши, посилати". В цьому ж році почав діяти Василь Андрєєв, який то шарпав разом із загоном отамана Євлашова донські містечка, то наймався на царську службу. Відомо, що в 1589-1590 роках на царській службі у Путивлі значилося принаймні 16 українських козаків і ше яксь частина орудувала по околицях.
Таким чином, наприкінці 16-го століття козаки остаточно затямили, щр московський цар - затятий ворог їхньому володарю королю і Україні як частині Речі Посполитої. Козаки без жодних вагань стають до лав польского війська у війнах проти Московії. Водночас козаки вважали Москву традиційним союзником проти татар і реальним джерелом платні за військову службу.
no subject
Ну а куда бандиты пойдут? Конечно, в Москальщину.